Vlastnosti minerálů

Úvod Vlastnosti minerálů

Minerály

 

Achát

Achát dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Napomáhá podpoře sebedůvěry a sebepoznání. Posiluje také soustředění a praktická rozhodování. Navozuje pocit bezpečí a jistoty. Naopak odstraňuje vnitřní napětí, zlobu a negativní pocity.

 

Achát je přírodní směsí jemně vrstvených minerálů křemene a opálu.

 

 

Ametyst

Ametyst je kámen čistoty a zbožnosti. Jedná se o mocný kámen s ochrannou silou a podporuje spirituální vibrace. Má léčivou a očistnou moc. Podporuje klidný spánek a zahání noční můry a nespavost. Napomáhá soustředit se a přijímat nové myšlenky. Dodává rozhdnost a rozvíjí intuici.

 

Ametyst je přirodní minerál. Je počítán mezi drahé kameny. Jedná se o odrůdu křemene.Hematit

Hematit napomáhá seběvědomí, schopnost přežít a ženám napomáhá překonat plachost. Je mocný ve "vytahování" nemocí z těla, uzemňuje, ochraňuje a uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Přispívá k soustředění a zlepšuje paměť.

 

Hematit je přírodní minerál. Jeho nejvíce obsaženým prvkem je železo. Hematit se těží v povrchových dolech.Howlit

Howlit napomáhá ukládat vápník v těle, detoxikuje a pomáhá neutralizovat tělesné pachy. Také přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci. Napomáhá přijímat ostatní lidi takové, jací jsou. Pomáhá také k rozpoznání pocitů a myšlenek. Překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost.

 

Howlit je přírodní minerál, který se vyskytuje ve formě hlíz a kulovitých agregátů. Jedná se o křemičitan bóru a vápníku.

 

 

Jantar

Jantar čistí organismus a pomáhá zahnat pocity zmaru. Podporuje trpělivost a rozhodování. Zvyšuje důvěru a osamělým lidem přitahuje přátelé a partnery. Je považován za talisman krásy, ochrany a obnovy.

 

Jantar je přírodní fosilizovaná pryskyřice stáří několika desítek miliónů let.Jaspis

Jaspis napomáhá ve stresu a přináší klid. Uzemňuje energie těla a poskytuje ochranu. Pomáhá urdžovat rovnováhu jin a jang. Podporuje vybavení si snů. Posiluje v odhodlání plnit si své záměry. Povzbuzuje k tomu aby se myšlenky měnily v činy. Rozvíjí představivost a sexuální rozkoš na fyzické úrovni.

 

Jaspis je přírodní minerál, který se vyskytuje v několika barevných variantách. Hlavní složkou je oxid křemičitý s přimíšeninami opálu. Barvu určují různé přiměsi, jako je železo, mangan a jiné.Křišťál

Křišťál povzbuzuje psychiku, jasnozřivost a samostatnost. Podporuje sebezdokonalování a ochraňuje před vším zlým a negativním. Harmonizuje a stává se zrcadlem naší duše. Napomáhá klidnému spánku, odstraňuje elektromagnetické záření a čistí geopatogenní zóny.

 

Křišťál je přírodní minerál křemene. Vyskytuje se ve formě krystalů. Vzniká vykrystalizováním magmatu.

 

 

Lazurit (Ultramarín)

Lazurit je silně duchovní kámen. Napomáhá k dosažení stavu osvícení a nalezení duchovní cesty. Dodává vyrovnanost a vyrovnává tělesnou, duševní, citovou a duchovní rovinu. Navozená harmonie může přinášet pocit hlubokého vnitřního sebepoznání.

 

Lazurit je přírodní minerál. Spadá do skupiny foidů a jeho hlavní složku tvoří hlinitokřemičitan sodíku a vápníku.Lávový kámen

Lávový kámen dodává sílu země a žár ohně. Uklidňuje rozptýlené energie, podporuje rovnováhu a pomáhá uvažovat prakticky. Je spojován se slávou, uznáním, mezilidskými vztahy, kariérou a životní cestou.

 

Na lávový kámen můžete nakapat svůj oblíbený éterický, nebo esenciální olej. Lávový kámen ho krásně nasákne do sebe a vůni bude postupně uvolňovat.

 

Lávové kameny patří mezi nejběžnějsí horninu na naší zeměkouli. Nejčastěji se vyskytuje v oceánech.

 

 

Mramor

Mramor nám pomáhá hledat tvůrčí možnosti, pro řešení problémů a překonávat rezignaci. Napomáhá získat rovnováhu a spokojenost.

 

Mramor je přírodní minerál. Jedná se o krystalické vápence. Hlavní složkou je kalcit.Rudraksha

Rudraksha se hojně používá při meditacích a při tvorbě tzv. mala korálků. Je tedy hodně spjata s meditací. Rudraksha vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Utlumuje stres a napomáhá k lepšímu vyrovnání se se starostmi. Zkrátka zlepšuje koncentraci, má protistárnoucí účinek a odstraňuje překážky na cestě za úspěchem.

 

Na rudrakshu můžete nakapat svůj oblíbený éterický, nebo esenciální olej. Rudraksha ho krásně nasákne do sebe a vůni bude postupně uvolňovat.

 

K oživení stačí rudrakshu nechat namočenou v teplé vodě. Usušit ji a následně do ní "vmasírovat" olivový, nebo kokosový olej.

 

Rudraksha jsou semínka ze stromu elaeocarpus ganitrus.Tygří oko

Tygří oko působí ochranně a nosí se někdy i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Podporuje duchovní růst zemsky založených lidí. Napomáhá k toku energie v těle a dodává sílu. Přitahuje peníze a bohatství. Povzbuzuje uznávání vlastních hodnot a potlačuje deprese.

 

Tygří oko je přírodní minerál. Je také řazený mezi dráhé kameny. Tygří oko je odrůdou křemene. Vlastnosti jsou ovlivněny příměsí minerálů, které obsahují oxidy a hydrooxidy železa, jako je třeba goethit, nebo limonit.Tyrkys

Tyrkys je posilující a lečivý meditační kámen. Má velice silné uklidňující účinky a vyrovnává mužskou a ženskou energii. Neutralizuje elektromagnetický smog a nepříznivé působení mikrovlných trub a mobilních telefonů. Dodává koncentraci, sílu a podporuje projev na veřejnosti. Hodně také podporuje kreativitu a jedinečné netradiční myšlenky. Naopak působí proti strachu, depresím a stavech vyčerpání. Svému majiteli přináší bohatství a radost.

 

Tyrkys je matný přírodní minerál. Největší složkou je měď, hliník a fosforečnany.Unakit

Unakit podporuje poznání sebe sama a našeho životního údělu. Uvádí do rovnováhy fyzickou i psychickou stránku člověka. Podporuje city a duchovno. Umožňuje věštění a je vhodný k meditacím. Napomáhá k řešení situací s klidem a dojít k příznivé shodě nebo kompromisu. Tento kámen se také nazývá kamenem vizí a extáze.

 

Unakit je přírodní kámen. Hlavními složkami jsou křemičitan vápníku, hliníku, železa, růžového živce a křemene.

Copyright 2019 - 2021 © Módní náramky | Užívejte si krásu ručně vyrobených náramků každý den